1571119-kredyty-dlugi-rachunki

Firma bez biura rachunkowego?

Prowadzenie działalności w Polsce jest bardzo skomplikowane. Oczywiście rząd naszego kraju przekonuje nas, że wystarczy tylko wypełnienie jednego formularza EDG-1 i możemy stać się przedsiębiorcą, później tylko wizyta w ZUS. Jednak prawda jest troszkę bardziej skomplikowana.
Prawo podatkowe obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej skomplikowanych i zawiłych na świecie. Prowadzenie działalności bez dobrego biura rachunkowego jest dość problematyczne. Często bywa tak, że urzędy chcą coś skontrolować, wtedy też przedsiębiorca musi dostarczyć odpowiednie dokumenty, nie jest to problemem jeśli jego firma nie wymaga aby był on cały czas osiągalny. W przeciwnym razie zamiast zarabiać na podatki będzie musiał on udać się do urzędu z dokumentami. W takich sprawach biuro rachunkowe dość często może odciążyć przedsiębiorcę, chociaż nie uchroni go to przed wizytą, to będzie on miał komplet dokumentów, których nie będzie musiał sam przygotowywać.
Kolejną korzyścią jest to, że biuro rachunkowe na bieżąco monitoruje zmiany w przepisach, których jest bardzo dużo. Przedsiębiorcy mogłoby nie starczyć czasu na to, aby sam zajął się wszystkim. Po za tym akty prawne bywają napisane bardzo skomplikowanym językiem, dość trudnym do zrozumienia przez osobę, która na co dzień nie zajmuje się księgowością.